Kronika

Dhunë dhe përplasje/ Policia shpërndan me forcë protestuesit e Teatrit (FOTO) 

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:39 - 17/05/20 |
mapo.al

Policia ka ndërhyrë forcërisht duke shpërndarë qytetarët që po protestonin për Teatrin Kombëtar.


Aktivistë të Shoqërisë Civile dhe aktorë ishin mbledhur në rrugën përballë Ministrisë së Financave, ku edhe u ulën në gjunjë në asfalt në shenje proteste.


Policia kërkoi lirimin e rrugës, por qytetarët refuzuan. Uniformat blu ndërhyn dhunshëm disa minuta më pas, duke shoqëruar disa prej aktivistëve.Mësohet se uniformat blu kanë shoqëruar më shumë se 6 të rinj. Gjithashtu raportohet se disa të tjerë kanë mbetur të lënduar nga përplasja me forcat e rendit.

LEXO EDHE: 

Shembja e Teatrit, qytetarët ulen në gjunjë, bllokojnë rrugën “Myslym Shyri” (FOTO)Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas