Aktualitet

Dhunë kafshërore ndaj vajzës 6-vjeçare, lihet në burg babai ‘monstër’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:41 - 02/11/21 |
mapo.al

Gjykata ka vendosur lënien në burg të “babit monstër”, 27-vjeçarit me iniciale R.K., i cili dhunoi vajzën e tij 6-vjeçare në Kamëz.


Fillimisht 27-vjeçari u denoncua nga bashkëshortja, pasi gjeti vajzën në gjendje të rëndë.


E mitura fillimisht është dërguar në spitalin e Kamzës, ku pas dhënies së ndihmës së parë, është përcjellë për në Spitalin “Nënë Tereza”.Mjekët e këtij spitali kanë vlerësuar se e mitura kishte nevojë për ndihmë më të specializuar dhe është dërguar me autoambulancë në orën 03:00 të mëngjesit të së shtunës për tek Urgjenca e Traumës.
Mësohet se e mitura ka mbërritur në këtë spital në gjendje të pavedëtijshme, me pësime të herëpas’hershme të gjendjes së të fiktit dhe me hemoragji të brendshme.Ajo ka rrëfyer pas disa minutash, se i ati e ka dhunuar dhe e ka kafshuar.

“Ai më godiste gjithandej!, Më ka kafshuar në trup”, ka thënë 6-vjeçarja.

Ndërkohë shenjat në trup sipas bluzave të bardha janë të gjithanshme dhe të rënda. Këta të fundit kanë kërkuar ndihmën e mjekësisë ligjore pasi kanë konstatuar se e mitura kishte fraktura dhe plagë edhe në organet gjenitale.

Për këtë kërkohet të dihet nëse përveç dhunës fizike ka patur ndaj të miturës edhe dhunë dhe abuzim seksual nga i ati.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas