Aktualitet

Dhunoi të ëmën, shkeli urdhrin e mbrojtjes, arrestohet 57-vjeçari në Sarandë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:30 - 12/10/20 |
mapo.al

Sarandë– Një 57-vjeçar është arrestuar pasi ka dhunuar nënën e tij. Bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet F.M., banues në Sarandë.57-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës më 11 tetor. Por kjo nuk është hera e parë që F.M. dërgohet në ambientet e policisë për ushtrim dhune ndaj së ëmës.


Materialet iu referuar Prokurorisë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.
Njoftimi i Policisë:Sarandë


Dhunoi nënën e tij, vihet në pranga  shtetasi në kërkim vetëm disa orë pas shpalljes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, kanë ndalur shtetasin:

F.M., 57 vjeç, banues në Sarandë.

Ndalimi i tij u bë pasi në datën 11.10.2020, ka ushtruar dhunë fizike si dhe ka thyer urdhrin e mbrojtjes, ndaj nënës se tij.

Materialet iu referuar Prokurorisë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas