Aktualitet

Dhurata Çupi me të rinjtë: Do të jenë forca e ndryshimit në 25 prill


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:54 - 26/03/21 |
mapo.al

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në Qarkun Dibër, Dhurata Çupi, ka nisur zyrtarisht fushatën elektorale me një takim me të rinjtë e Matit.


Çupi shkruan në një postim në rrjetet sociale se të rinjtë do të jenë forca e ndryshimit në 25 prill, ashtu si 30 vite më parë, duke hequr paralele me lëvizjen rinore te ‘90, që solli rrëzimin e regjimit komunist.


“Si 30 vite më parë, sërish të rinjtë do jenë bashkë të vendosur me energji dhe plot dëshirë për ti dhënë vendit ndryshimin. Askush më shumë se vota e të rinjve nuk e dënon një pushtet”, shprehet kandidatja e PD, Dhurata Çupi.Postimi i plotë
Rinia është forca e ndryshimit. 
Dita në Mat nisi shumë bukur me këta djem e vajza të reja te cilët votën e parë e kanë një mision historik pēr të vendosur fitoren e madhe të demokracisë kundër pushtetit- shtet të rilindjes.
Si 30 vite më parë, sërish të rinjtë do jenë bashkë të vendosur me energji dhe plot dëshirë për ti dhënë vendit ndryshimin.
Askush më shumë se vota e të rinjve nuk e dënon një pushtet.
Votuesit për herë të parë në Mat janë të vendosur për të vulosur fitoren e PD dhe opozitës me 25 prill.
Me të rinjtë
Mati Fiton
Shqipëria Fiton 
Lexo edhe :  Automatik dhe kanabis në banesë, shpallet në kërkim 33-vjeçari në Mat

Rinia është forca e ndryshimit.Dita në Mat nisi shumë bukur me këta djem e vajza të reja te cilët votën e parë e kanë…

Posted by Dhurata Çupi Tyli on Friday, March 26, 2021

 

1


Etiketa: , , , ,

Pas