Aktualitet

Dibër/ Bie në kontakt me rrymën, humb jetën elektricisti
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:28 - 24/09/20 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Hotesh, Dibër.


Një elektricist, i identifikuar me inicialet Y.Ll, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike ndërsa po punonte dhe për pasojë ka humbur jetën.


Kanë qenë banorët e zonës ata që kanë gjetur trupin e viktimës, sipas njoftimit policor.


Grupi hetimor po vijon sakaq hetimet për zbardhjen e shkaqeve të rrethanave të ngjarjes.


Njoftimi i Policisë:


Rreth orës 14.10, është marrë informacion se në fshatin Hotesh, Dibër, është konstatuar nga banorët e zonës , pa shenja jete shtetasi Y. Ll, , elektriçist, i cili dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike.Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: , , ,

Pas