Aktualitet

Dibra nën ujë – Vështirësohet kalimi i banorëve dhe mjeteve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:50 - 10/01/21 |
mapo.al

Nuk ndalen reshjet intensive të shiut në qarkun e Dibrës.Pamjet e siguruara filmike vijnë nga lagjia “Dobrovë” në Peshkopi.


Sikundër mund të shihet, rrugët janë mbuluar nga uji, dhe kalimi i banorëve e mjeteve është vështirësuar së tepërmi.
Prej më shumë se 48 orësh janë izoluar 13 fshatra, nga prurjet e shumta nga përroi i Lashkizë në hyrje të Njësisë Administrative Zall Dardhë.Reshjet e dendura të shiut vijojnë prej 4 ditësh në Shqipëri, dhe qarqet më problematike janë Shkodra, Durrësi, Lezha, Vlora e Bulqiza.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas