Aktualitet

Diego Costa do vijojë aventurën europiane, ja se ku do luajë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:23 - 25/03/21 |
mapo.al

Sulmuesi brazilian Diego Costa, i natyralizuar si spanjoll, pasi ka ndërprerë marrëdhëniet me Atletico Madrid në merkaton e janarit, prej kohësh ndodhet në Brazil, ku është përfolur se do të luajë me skuadrën e vendlindjes së tij.

Por mesa duket, aventura e tij europiane do të vazhdojë.


“A Bola” dhe “Record” raportojnë se goleadori 32-vjeçar ka arritur një akord me Benfican.

Gjithashtu thuhet se Diego Costa do të marrë 3 milionë euro bonus sapo të firmosë kontratën, shifër kjo e barabartë me rrogën e tij sezonale.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas