Kryesore

‘Diell dhe reshje shiu’/ Parashikimi i motit sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 26/06/20 |
mapo.al

Sot në vendin tonë moti do të nisë me diell e në mesditë me vranësira mesatare përgjatë maleve. Në mesditë deri pasdite përgjatë zonave malore do të ketë reshje shiu të përkohshme.Era, do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e hera herës mesatare në bregdet, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.


Temperaturat parashikohen në:zonat malore 18º deri 30ºC
zonat e ulëta 20º deri 34ºC
zonat bregdetare 23 º deri 32ºC

Etiketa: ,

Pas