Aktualitet

Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:25 - 15/01/20 |
mapo.al

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 02ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 14ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior me forcë valëzimi 3 ballë.Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje të izoluara ku në zonat e thella do të jenë në formën e dëborës.


Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2ºC deri në 09ºC dhe në zonat e ulëta nga 02ºC në 10ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës.


Etiketa: ,

Pas