Aktualitet

“Diell dhe shi” – Njihuni me surprizat e motit këtë fundjavë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:22 - 29/05/21 |
mapo.al

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme


Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.


Për ditën e dielë vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme.Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu lokale kryesisht përgjatë relieveve malore.Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/sek.1


Etiketa: , ,

Pas