Kryesore

Diell dhe shi, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:29 - 17/06/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme moti do të nisë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit e gradualisht në mesditë vranësira në zhvillim.


Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu ne formën e shtrëngatave afatshkurtëra kryesisht përgjatë zonave malore dhe kodrinore të vendit.


Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e hera- herës përgjatë vijës bredgetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë.Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 12°C deri në 27°C
zonat e ulëta 17°C deri në 32°C
zonat bregdetare 15°C deri në 31°C1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas