Kryesore

Diell dhe shi, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:57 - 19/07/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb mbetemi në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në vendin tonë, të cilat do të kushtëzojnë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë paradites dhe mbrëmjes por rrebeshe shiu do ketë pas mesditës dhe gjatë orëve të pasdites.


Në zona të izoluara do ketë ministuhi breshëri dhe forcim të parametrit të erës.


Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 13°C në zonat malore deri në 33°C në zonat e ulëta.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare duke arritur shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.1
Etiketa:

Pas