Aktualitet

Diell dhe temperatura të larta/ Moti për ditën e sotme

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:53 - 16/02/20 |
mapo.al

Kjo javë ka patur ditë me diell, por nuk kanë munguar reshjet e diellit. Kjo e diel, dita e fundit e javës, premton rreze të forta dielli deri në mesditë.


Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes parashikohet të ketë vranësira, por nuk do ketë reshje shiu.


Sa i përket temperaturave, në mëngjes do të jenë më të larta se ditët e tjera, por pas mesditës do të mbeten të pandryshuara, duke arritur nga -2°c deri në 16°c.


Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar dallgëzime 3 ballë në det.Etiketa: , ,

Pas