Kryesore

“Diell dhe vranësira kalimtare” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 29/04/21 |
mapo.al

Sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme

Do të mbizotërojnë orët me diell në pjesën më të madhe të vendit, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.


Era do të fryjë nga kuadrati i jugut 1-10m/sek, shoqëruar me nje valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
zonat malore 8 deri në 25ºC
zonat e ulëta 12 deri në 28ºC
zonat bregdetare 11 deri në 28ºC1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas