Aktualitet

Dikur e tallnin për peshën, sot i luten për të dalë me të (Foto)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 25/01/21 |
mapo.al

Një vajzë, të cilën e tallnin në shkollë sepse ishte mbipeshë dhe e quanin “balena”, sot tregon se të njëjtët djem duan të dalin me të, tani që ajo ka rënë shumë në peshë.

Jackie Campbell, një 26-vjeçare nga Teksasi, e ka vuajtur shumë në adoleshencë faktin që ishte e shëndoshë. Pasi arriti 120 kg, ajo vendosi të bënte operacion dhe sot është rreth 60 kg.


“Kam qenë mbipeshë gjatë gjithë jetës sime. Kur isha 8 vjeç, doktorët më rekomanduan të mbaja dietë. Por, kjo gjë ndikoi për keq në shëndetin tim mendor dhe unë nisa të ha edhe më shumë. Më pas, ishin edhe fëmijët e shkollës që më thonin “balenë” dhe bërtisnin “tërmet” sa herë që vija unë në klasë”, tregon Jackie.
Që pas operacionit që e ndihmoi të humbte peshë, Jackie e shikon jetën më me pozitivitet: “Dobësimi më ka ndryshuar jetën. E shikoj me pozitivitet, edhe ditët e këqija i kaloj më lehtë. Edhe martesa ime tani është më e lumtur. Ata që më tallnin më parë, sot pyesin a jam beqare. Marr shumë komplimente, si “online”, ashtu edhe nga njerëz të panjohur që më shohin për herë të parë”.


<
>
foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 foto 5 foto 6 foto 7
1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas