Aktualitet

Kokaina në Durrës me logot “Dior”, “Chicago Bulls” dhe PSG


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:46 - 18/06/21 |
mapo.al

Zbardhen detaje të reja nga sekuestrimi i 300 kg kokainë në Portin e Durrësit. Lënda narkotike u gjet në një kamion që vinte nga Maqedonia e Veriut dhe kishte për destinacion Italinë.


Në vijën e dytë të kontrollit, në dalje, policia ka konstatuar sasinë e madhe të kokainës e fshehur në trupin e kamionit.


Droga ishte e ndarë në disa pako, ndërsa bie në sy se amballazhimi ishte bërë me logot e disa firmave të njohura të veshjeve në botë si “Dior” dhe “Chicago Bulls“.Por nuk mbaron me kaq, trafikantët kanë përdorur si amballazh për kokainën edhe logon e ekipit francez të fubollit, PSG. Kodimet e ngarkesave nëpër mbështjellëse bëhen me qëllim identifikimin e pakos që do të marrë pritësi.Lexo edhe :  Në PSG e duan për Champions League, por në debutim Mesi nuk shkëlqenPolicia ka ndaluar drejtuesin e kamionit Nafiz Ajrofski, 40 vjeç, nga Maqedonia e Veriut. Nuk dihet ende origjina e drogës.

LEXO EDHE:

Sekuestrohen 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, u gjet në një kamion

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas