Kryesore

“Dita e Flamurit” përmes fotosh, nga veshja e Ramës e deri tek flamuri i ngritur në Unazë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:34 - 28/11/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikes, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama ishin bashkë sot në Vlorë,  në ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar me rastin e 106-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.Drejtuesit më të lartë të shtetit zhvilluan homazhe dhe vendosën kurora në Monumentin e  Pavarësisë.


Paralelisht ne Tirane, Partia Demokratike bëri homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit duke festuar ne nje dite 28 dhe 29 Nentorin.Gjate dites se sotme ra ne sy veshja jashte protokollit e Edi Rames.Edhe ne Unazen e Re, banoret e Astirit ngriten nje flamur edhe pse protesta e tyre vijon pa afat.


<
>
28 nentori Veliaj 28 nentori Basha-28 nentori rama tre festa rama nje festa Rama festa Rama 28 nentor nje Meta 28 nentor dy Ruci 28 nentor tre basha nje 28 nentor proteste=flamur

 

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas