Aktualitet

Dita e “Lirisë së Shtypit” – Yuri Kim: SHBA riafirmon mbështetjen për…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:14 - 03/05/21 |
mapo.al

Sot është dita ndërkombëtare e Lirisë së Shtypit.

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetin social “Twitter” ka dhënë mesazhin e SHBA për këtë ditë.


Kim shkruan se SHBA riafirmon mbështetjen për lirinë e shtypit dhe për sigurinë e gazetarëve dhe punëtorëve të medias në të gjithë botën.

Statsusi nga Yuri Kim:Në Ditën e Lirisë së shtypit botëror, SHBA riafirmon mbështetjen për lirinë e shtypit dhe për sigurinë e gazetarëve dhe punëtorëve të medias në të gjithë botën, duke përfshirë Shqipërinë. Demokracia kërkon liri të shprehjes dhe qasje në informacione faktike dhe të sakta të siguruara nga media të pavarura.


 

23


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas