Aktualitet

Dita e votimit, thirrja e fortë e Sali Berishës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:23 - 13/06/21 |
mapo.al

Teksa sot mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjete sociale një video, ku i bën thirrje qytetarëve të mos largohen nga vendi i tyre, por të punojnë me guxim të madh.


Duke thënë se Shqipëria është e bukura e dheut, Berisha u shpreh se s’duhet të presim asnjë orë e asnjë ditë se çfarë po bëjnë shqiptarët, por të shohim se çfarë po bëjmë vetë për t’ju kthyer besimin dhe shpresën.


“Të mos presim asnjë orë e asnjë ditë, se çfarë po bëjnë shqiptarët, por të shohim se çfarë do bëjmë vetë, për t’i organizuar e mbledhur ata, për t’ju kthyer shpresën dhe besimin se Shqipëria e bukura e dheut, s’meriton të largohemi, por të punojmë me guxim të madh.”-thotë Berisha.1Etiketa: ,

Pas