fbpx

Kryesore

Ditë e ngrohtë dhe me rreshje shiu, parashikimi i motit për sot

               Publikuar në : 07:54 - 21/05/19 |
mapo.al

Edhe e marta paraqitet një ditë e ngrohtë, por e lagësht. Moti do të jetë i kthjellët por herë pas here do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të dobët dhe afat-shkurtër, kryesisht pas-mesditës.


Më të dukshme shirat do të jenë në zonën lindore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 m lartësi vale 1,5 metër në det të hapur.Temperaturat do të vinë me rritje duke arritur vlerën deri në 23°C.Etiketa: ,

Pas