Aktualitet

“Ditë e shënuar” – Artan Fuga: ‘Kuvendi i turpit’ sot theu qafën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:58 - 07/07/21 |
mapo.al

“Një ditë të shënuar” e ka konsideruar analisti Artan Fuga këtë të mërkurë e cila përkon me përfundimin e punimeve të Kuvendit, për këtë legjislaturë.


Në një postim në facebook, ndërsa e konsideron këtë Kuvend, si ‘Kuvendi i turpit’, Fuga shkruan se nuk ka logore që e lan turpin në ballin e këtij Parlamenti që prodhoi ligjet më të këqia, antidemokratike dhe idiote në botë!


Postimi i plotë:
Sot ditë e shënuar! Mbylli punimet, theu qafën Kuvendi i turpit!
Nuk ka logore që e lan turpin në ballin e këtij parlamenti që prodhoi ligjet më të këqia, antidemokratike dhe idiote në botë!Turpi është në ballë edhe te Komisioni i eduktimit, medias arsimit, për ata gjoja opozitarë dhe kooperativistë, infermiere që u marrin të keqen infermiereve, edukatore cerdhesh që u marrin të keqen edukatoreve, në thelb të pashkollë që u bënë vegla të antikulturës, antishkencës dhe mizerjes anti-intelektuale!Historia i nxorri me turp në breg të kënetës! Ik parlamenti i turpit ik! Të shpëtojë Shqipëria nga ty!1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas