Kryesore

Ditë me diell, temperaturat deri 25 gradë/ Parashikimi i motit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:03 - 27/04/20 |
mapo.al

Parashikimi i motit nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak
E hëna dhe e marta do të nisin me mot të kthjellët përgjatë bregdetit e zonave të ulëta, ndërsa në mesditë vranësirat përgjatë maleve do të sjellin shi të përkohshmëm.


Të mërkurën e deri të premten vendi do të përfshihet hera herës nga vranësira të dendura. Këto do të pasohen nga reshje shiu hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe e breshër, situatë tipike e pranverës.


Më i paqëndrueshëm parashikohet moti ditën e parë të Majit, ku gjatë orëve të mesditës e pasdites priten reshje intensive. Në stinën në të cilën jemi është e kuptueshme që rrebeshet e shiut janë të përkohëshme dhe shpesh i lenë vendin diellit.


Era, do të fryjë kryesisht nga kuadrati jugut hera herës e vrullshme. Ditë me erë të fortë parashikohet e premtja, kur do të ketë dhe det të trazuar.


Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas