Aktualitet

Ditë zie për mjekësinë shqiptare, ndahet nga jeta mjeku Panajot Boga

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:02 - 07/06/20 |
mapo.al

Ndahet nga jeta mjeku i njohur ortoped, Panajot Boga. Ai ka qenë prej vitesh shef i shërbimit të ortopedisë në Shqipëri.


Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu shkruan në “facebook” se sot është një ditë zie për mjekësinë dhe veçanërisht për ortopedinë shqiptare.


“Lamtumire Prof. Dr. Panajot Boga! Sot eshte nje dite zi per mjekesine e vecanerisht per ortopedine shqiptare, qe humbi mjekun e talentuar e novator, profesorin tone, organizatorin energjik e te kudo gjendur, drejtuesin jete gjate te sherbimit te ortopedise, aplikuesin e guximshem e vizionar te shkences e progresives ne ate fushe kaq te gjere te mjekesise. Ngushellimet me te sinqerta familjes se tij, kolegeve, bashkepuntoreve te rinj e te dikurshem, miqve, te gjitheve, per kete humbje te madhe”, shkruan Shehu.
Etiketa: , ,

Pas