Aktualitet

Zbret në Kalimash, ky mund të jetë ariu që sulmoi çobanin në Kukës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:20 - 21/10/19 |
mapo.al

Dje (20 tetor) në Kukës u sulmua një çoban nga një ari në vendin e quajtur Sasat në bjeshkët e Gjalicës. I plagosur nga sulmi i ariut mbeti Ekrem Onuzi, 45 vjeç, i cili ka marrë plagë të rënda në kokë dhe në trup.


LEXO EDHE: Ariu sulmon një 38-vjeçar në Kukës, helikopteri vonohet 2 orë


Mirëpo alarmant është fakti se ariu është filmuar disa ditë më parë shumë pranë pikës së pagesës së tarifës nga një qytetar. Banorët e verilindjes së vendit janë të rrezikuar nga arinjtë që po zbresin si pa të keq në zonat e banuara.

Ndërkohë që Ekrem Onuzi 45-vjeç, i cili u sulmua dje nga ariu ndodhet jashtë rrezikut për jetën, në spitalin e Traumës në Tiranë.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas