Aktualitet

Djegia e anijes në Vlorë, 230 litra naftë u derdhën në det

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:09 - 29/07/19 |
ro ot

Drejtoria e Përgjithshme Detare në Durrës ka reaguar për djegien e anijes turistike në Karaburun të Vlorës. Në reagim thuhet se 230 litra naftë që ndodheshin në anijen e shkatërruar nga flakët, përfunduan në det të djegura.


Kjo drejtori kërkon nga Rregjistri Detar Shqiptar, si organi kontrollues dhe certifikues i anijeve, që të marrin masa dhe të jenë te rreptë në inspektimet dhe certifikimet e anijeve dhe standardet e tyre.


Fatmirësisht nga djegia e anijes nuk pati persona të lënduar, ndërkohë anëtarët e ekuipazhit u hodhën në det për të shpëtuar.


Lexo edhe:


Zjarri te anija turistike në Vlorë, reagon policia


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas