Aktualitet

“Djegie të rënda” – Spitali i Traumës: Nëna dhe 3 fëmijët, në trajtim intensiv


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:50 - 04/07/21 |
mapo.al

Shërbimi i Djegie Plastikës në QSUT ka dhënë detaje mbi gjendjen e katër të lënduarve në Velipojë, nëna me tre fëmijët, që pësuan djegie pasi zjarri përfshiu hotelin e tyre mëngjesin e sotëm, si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.


Mësohet se nëna, dy vajzat dhe djali 12 vjeçar kanë djegie të rënda në trup e janë duke u trajtuar në kujdes intensiv.


“Paraditen e sotme pranë Shërbimit të Djegie Plastikës janë paraqitur pacientët A.Gj mosha 40 vjeç, D. Gj mosha 19 vjeç, K. Gj mosha 15 vjeç dhe E. Gj mosha 11 vjeç.Pas konsultës së parë mjekësore është konstatuar se pacientët kanë djegie të rënda në trup. Aktualisht janë duke u trajtuar me mjekim intensiv dhe në ndjekje të vazhdueshme nga stafi mjekësor”, thuhet në reagimin e spitalit.

Lexo edhe :  Tragjedia e Velipojës, pas 2 motrave dhe nënës, vdes edhe djali 12-vjeçar


LEXO EDHE:U plagos nëna me 3 fëmijët – Pamje dramatike nga shpërthimi në Velipojë (VIDEO)

Shpërthimi në Velipojë, mjekët: Klori i pishinës përkeqësoi djegiet në trup

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas