Aktualitet

“Do ta pësojë si ai i Elbasanit” – Mziu procedohet penalisht për deklaratën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:22 - 23/04/21 |
mapo.al

Kandidati i PD në Dibër, Xhelal Mziu, do procedohet penalish në gjendje të lirë, pas deklaratës së nxituar që bëri një ditë më parë në Maqellarë, ndërsa më pas u pendua dhe kërkoi ndjesë publikisht për të

Kujtojmë se Mziu nga Maqellara bëri të ditur se janë ngritur grupet e gatshme të mbrojtjes së votës dhe se kushdo që do tentonte sipas tij të blejë votën do ta pësonte si “ai në Elbasan”, duke iu referuar konfliktit që degjeneroi në vrasjen e eksponetit të PS, Pjerin Xhuvani.


“Kemi ngritur grupet e gatshme. Nga sot e në vazhdim, çdo person i dyshimtë që lëviz në lagjet tuaja, mjafton një telefonatë dhe ai do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”, kështu do të deklaronte para banorëve të Maqellarës Xhelal Mziu.

Pasi deklarata shkaktoi komente të shumta në rrjet, Mziu përmes një reagimi publik tha se “jam penduar thellë për komentin tim dhe kërkoj ndjesë para gjithë shqiptarëve. Dua të jem i qartë; unë mbështes zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe jam KUNDËR dhunës!”, thekson Mziu në reagimin e sotëm publik.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas