Kronika

“Do të të bëjmë mish për derrat”/ Kërcënohet ish-shefi i antidrogës në Elbasan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:06 - 06/02/21 |
mapo.al

Ish-shefi i sektorit të lëndëve narkotike në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është kërcënuar me jetë nëpërmjet mesazheve të dërguara.

Sokol Novaku u transferua rreth 10 ditë më parë shef krimesh në komisariatin e policisë së Gramshit.


Mësohet se mesazhet kërcënuese i kanë mbërritur nëpërmjet numrit celular të policisë që Novaku mban.
“Mos kujto se kemi harruar për ato 4 kilet që na keni kapur. Do të të bëjmë ushqim për derrat ty dhe familje tënde…”- shkruan midis të tjerash mesazhi. Ndërsa më tej i thuhet se “i ke ditët e numëruara”.


Mesazhi merr shkasë pas kapjes së një sasie heroine pak kohë më parë në këtë zonë.


Ai ka qenë më parë ka qenë Shef i komisariatit nr. 2 në Tiranë dhe shef Krimesh në Komisariatin e Policisë Kavajë.

Lexo edhe :  "Do të vemë bombën kudo që të jesh" - Kërcënohet me jetë drejtori i Burgjeve

Në drejtorinë e Policisë Elbasan, Novaku u emërua shef i sektorit të narkotikeve ku qëndrojë për 4 muaj.

Dy ditë më parë, Novaku ka depozituar në Prokurorinë e Rrethit Elbasan kallëzim për kërcënimin e marrë. Për këtë arsye, është ngritur një grup i posaçëm hetimor në bashkëpunim edhe me policinë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas