Aktualitet

Dogji mbeturinat po merr flakë ura, lë dy fshatra të bllokuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:06 - 23/06/18 |
mapo.al

Ura mbi lumin Seman dhe lidh fshatin Belinë me fshatin Kallm është jashtë funksionit, pasi një person teksa ka qenë duke djegur mbeturinat në tokën e tij ka marrë flakë dhe ura.


Lidhur me ketë ngjarje policia ka vënë në pranga Mentor Hatia, 47 vjeç, banues në Kallm, Fier.


“Ndalimi i këtij tij u bë pasi duke djegur mbeturina te toka e tij, ka djegur edhe urën me basarela e cila kalonte mbi lumin Seman dhe lidhte fshatin Belinë me fshatin Kallm”, njofton Policia e Fierit.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.
1
Etiketa: , , , ,

Pas