Kronika

Dogji pemën e Krishtlindjeve gjatë protestave për Klodianin, kapet 22-vjeçari
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:42 - 23/12/20 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka arrestuar një 22-vjeçar i shpallur në kërkim pas djegies së pemës së Krishtlindjeve te Kryeministria, gjatë protestave për Klodian Rashën.Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë kapja dhe ndalimi i O. Xh., 22 vjeç.


I riu akuzohet se më datë 09.12.2020, gjatë protestës së zhvilluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga policia, i ka vënë flakën pemës së Krishtlindjeve.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas