ShowBizz

“Doja të birësoja një fëmijë, por…” regjisorja shqiptare rrëfen pengesën e saj më të madheBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:18 - 20/02/19 |
mapo.al

Birësimi i një fëmije vazhdon të mbetet një temë e ndjeshme në shoqërinë shqiptare. Regjisorja Najada Elzami, e ftuar në emisionin “Rudina” për të folur rreth filmit të saj më të fundit, tregoi një rast nga jeta e saj private që e dëshmon këtë gjë. Najada u shpreh se personalisht kishte dashur të birësonte një fëmijë, por familja e saj nuk e kishte lejuar për ta bërë diçka të tillë.


“Doja të birësoja një fëmijë për t’i dhënë një strehë, dashuri. Por familja më doli kundër. Hezitimi dhe pengesa e parë ishte familja që nuk më mbështetën dhe arsyet kishin të bënin me paragjykimin: ‘Nuk është fëmija yt’. Ka shumë paragjykime të tilla tabu në vendin tonë”, u shpreh regjisorja.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas