Aktualitet

Dokument/ Çekaj: Jam i pafajshëm, prokuroria komplot kundër meje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 20/11/19 |
mapo.al

“Nëse do dija gjë për drogën e gjetur në kontenierin me banane, kisha ikur menjëherë në çdo kontinent, biles edhe në vende ku nuk ka marrëveshje ekstradimi me Europën e Shqipërinë”. Kështu është shprehur biznesmeni Arbër Çekaj, i cili akuzhet për trafikimin e 613 kg kokainë. Ai pretendon se është i pafajshëm dhe akuzon prokurorinë se po mbron trafikantët e vertetë.


“Po ju parashtroj disa fakte të patjetërsueshme, që në këto momente dihen nga të gjithë, pse unë nuk kam besim tek kjo prokurori e që faktojnë një komplot të bërë ndaj meje nga policia e prokuroria për të bërë show mediatik. Duke bërë komplot ndaj meje ka fshehur trafikantët e vërtet”,  thotë Çekaj ndërsa renditi një sërë faktesh që sipas tij tregojnë se është i pafajshëm.


Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar në “Balkanweb” deklaratën e plotë që biznesmeni Çekaj lexoi në seancë, ku ndër të tjera i kërkoi Gjykatës ‘të ndalojë çmendurinë e kësaj proçedure të rrezikshme të prokurorisë dhe të mos bëhet kjo gjykatë e para në botë që dënon një pronar të një biznesi të ligjshëm frutash vetëm pse është gjetur drogë në kontenierin që nuk është fare pronë e tij.


Lexo edhe: 613 kg kokainë, ja sa vite burg kërkohet për Çekajn dhe punëtorët


*Më poshtë deklarata

<
>
cekaj cekaj-2 cekaj-3 cekaj-4 cekaj-5


Etiketa: , , , , , ,

Pas