Aktualitet

Doli negativ në testin e parë, me koronavirus 60-vjeçari në Has, takoi familjen e infektuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:45 - 13/04/20 |
mapo.al

ISHP njoftoi për një rast të ri me koronavirus sot në Has duke e çuar në 13 numrin total të të prekurve në këtë zonë. Bëhet fjalë për një burrë 60 vjeç. Ai është infektuar pasi ka takuar familjen me 7 anëtarë në Has, e cila më herët ka rezultuar pozitive me koronavirus.


Burri doli negativ në testin e parë, ndërsa ka rezultuar pozitiv në të dytin. Shumica e rasteve të reja sipas ISHP-së, janë njerëz që nuk kanë respektuar distancimin social dhe janë takuar me persona të tjerë.


1


Etiketa: ,

Pas