Aktualitet

Dom Gjergji: Turp për policinë! Turp!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:02 - 09/05/20 |
Nga Gjergj Meta

TURP PËR POLICINË! TURP!


Njerëzit e ndaluar në protestë sot janë qytetarë të këtij vendi. Nuk janë as kriminelë, as evazorë fiskalë, as trafikantë droge, as përfitues tenderash. Kanë zemërim brenda vetes që gjithsesi nuk dënohet me ndalim nga policia.


Policia është në shërbim të popullit dhe duhet të jetë aty ku e “thërret” krimi, vrasja, evazioni fiskal, oligarkët që nënpaguajnë punëtorët dhe jo para teatrit apo në shesh për të arrestuar aktivistët të zemëruar.


Turp t’i vijë kush i urdhëron të arrestojnë njerëz të zemëruar. Turp! LEXO EDHE: 

Video/ Ja si policia dhunoi protestuesit e Shoqërisë Civile


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas