Aktualitet

Dominojnë orët me diell, temperaturat sot deri 31°C – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 24/09/21 |
mapo.al

Ashtu si dje, edhe për ditën e sotme, e premte 24 shtator, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.


Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.


Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1dhe 2 ballë.Temperaturat parashikohen:zonat malore 4°C deri në 26°C
zonat e ulëta 7°C deri në 31°C
zonat bregdetare 10°C deri në 29°CShërbimi Meteorologjik Ushtarak

2


Etiketa: ,

Pas