Donacionet/ Meta: Nuk ishte mbështetje për qeverinë, por për njerëzit e prekur nga tërmeti

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi. Ishte Komisioneri i BE-së për Zhvillim i cili tha në fund të konferencës se janë mbledhur 1.1 miliardë euro donacione për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Presidenti Ilir Meta, i ftuar këtë mbrëmje në “Open”, i pyetur nëse ka ndonjë koment tjetër mbi … Continue reading Donacionet/ Meta: Nuk ishte mbështetje për qeverinë, por për njerëzit e prekur nga tërmeti