Aktualitet

Donacionet/ Ndihma për rindërtim në shifra dhe grafikë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:44 - 17/02/20 |
mapo.al

Rreth 1,15 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019.


Shifrat janë premtime në parim dhe shumë nga fondet e premtuara do të mund të merren vetëm nëse plotësohen kushte dhe ekzistojnë projekte konkrete.Duhet theksuar se pjesa dërrmuese e mbështetjes së premtuar është hua, e cila do të duhet të paguhet mbrapsht nga Shqipëria.


Më poshtë Exit News sjell në shifra dhe grafikë një përshkrim të parë rreth fondeve të premtuara.

 

 

/exit.al/


Etiketa: , ,

Pas