Aktualitet

Donacionet/ Palmer: Qeveria të garantojë transparencë dhe mirëpërdorim të fondeve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:58 - 17/02/20 |
mapo.al

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka folur edhe përfaqësuesi i SHBA, z.Palmer, i cili është edhe i dërguari për Ballkanin Perendimor i Departamentit amerikan të Shtetit. Palmer ka vënë në dukje lidhjet e forta dhe historike të SHBA me Shqipërinë, në ditë të mira dhe të këqia. Pasi shpjegoi se ndihma amerikane për rindërtimin pas tërmetit do të jetë 5 milionë dollarë, zyrtari i lartë, theksoi se kërkohet transparencë dhe mirëpërdorim i fondeve.


Duhet transparencë dhe mirëpërdorim i fondeve nga qeveria”, deklaroi Palmer. Konferenca e donatorëve në Bruksel vijon, dhe tashmë paneli është për vendet partnere të Bashkimit Europian. 


Lexo edhe:

Tërmeti/ BE dhe Franca nga 100 milionë euro, ja sa ndihma janë dhënë për Shqipërinë

 

 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas