Aktualitet

Donald Trump fal ish-Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:54 - 25/11/20 |
mapo.al

Presidenti i SHBA Donald Trump ka falur ish-këshilltarin e tij të lartë të sigurisë Michael Flynn, i cili u deklarua fajtor pasi gënjeu FBI-në.

Presidenti tha se akti i mëshirës i pritur gjerësisht ishte “Nderi i Madh” i tij.


Flynn ishte midis ish-ndihmësve të Presidentit Trump i dënuar gjatë një hetimi të departamentit të drejtësisë për pretendimin e ndërhyrjes në zgjedhjet ruse.
Ai pranoi në vitin 2017 se kishte gënjyer FBI në lidhje me kontaktet me të dërguarin e Rusisë, pastaj u përpoq të tërhiqte lutjen e tij.


Flynn iu përgjigj njoftimit të presidentit duke postuar një cicërimë që përmbante një emoji të flamurit amerikan dhe një varg biblik, Jeremiah 1:19.


Statusi i Trump:

Është Nderi im i Madh të njoftoj se Gjeneralit Michael T. Flynn i është dhënë një Falje e Plotë. Urime
atij dhe familjes së tij të mrekullueshme, e di që tani do të keni një festë Falënderimi vërtet fantastike!

Marrë nga BBC

Përshtati: Mapo.al 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas