Kryesore

Doni të bëheni të pasur? Mos punoni as mos studioni, veproni si ky çift (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:32 - 07/02/19 |
mapo.al

Pothuajse të gjithë ëndërrojnë të bëhen të pasur apo të shëtitin botën por kjo mund të jetë shumë më e thjeshtë nga sa mendoni ju. Nuk ka nevojë as të mësoni shumë, as të punoni tokën ditë e natë por të kapni momentin duke e shijuar realitetin.
Ishte viti 2013 dhe Instagrami nuk ishte shumë i njohur, madje shumë prej jush nuk kishin llogari apo kishit turp të hidhnit fotografi. E kështu nuk veproi një çift që sot marrin 20 mijë euro në ditë falë instagramit.


<
>
cifti4 cifti3 cifti2 cifti1 cifti

Dentistja australiane 25-vjeçare Lauren Bullen në vitin 2013 braktisi profesionin dhe nisi të hidhte fotografi në Instagram. Pasi e vërejti që fotot po pëlqeheshin atëherë vendosi edhe të shëtiste botën vetëm për fotografi. Kur në një shtet aziatik njohu edhe britanikun Jack Borris i cili kishte lënë profesionin e pastruesit dhe shëtiste botën sikur australiania për fotografi.


Ata u dashuruan dhe sot së bashku vazhdojnë punën në Instagram duke shëtitur botën dhe duke shijuar paratë që fitojnë nga Liket e fansave. Ata nga një fotografi të postuar fitojnë nga Instagrami 10 mijë dollarë dhe kanë 5 milionë fansa.1Etiketa: , , ,

Pas