Aktualitet

“Dorëheqjen e Lleshajt s’e shoh të lidhur me ngjarjen” – Prençi: Përgjegjësia morale, e drejtorit të përgjithshëm të Policisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:36 - 19/12/20 |
mapo.al

Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë, Ahmet Prençi i ftuar në emisionin ‘’Kjo Javë’’ të Nisida Tufës në News24 nuk e lidh dorëheqjen e Lleshajt me vrasjen e Klodian Rashës.

Prençi thotë se Lleshaj prej muajsh shëtiste në Shqipëri me dorëheqjen në xhep, dhe pritej nga sot nesër. Sipas tij kjo vrasje i shërbeu Lleshaj që të ikë, por nuk ishte ai që duhet të mbante përgjegjësi për ngjarjen.


Sipas Prençit, ai që duhet të mbajë përgjegjësi të paktën morale është drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit.
‘’Unë dorëheqjen e Lleshajt s’e shoh të lidhur me ngjarjen. Ai shëtiste në Shqipëri prej muajsh me dorëheqjen në xhep, pritej o sot o nesër. Erdhi momenti dha dorëheqjen, por s’e lidh me ngjarjen. Është drejtues politik i MB, dhe realizon ato pikat është menaxheri kryesor i saj. Nëse ka përgjegjësi qoftë dhe morale është drejtori i përgjithshëm i Policisë. Lleshaj gjeti rastin për të mbyllur historinë me MB.’’- tha Prençi.


1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas