Sport

Dorëzohet ylli i Realit, Zidane e lë jashtë skuadre


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:25 - 25/09/19 |
ro ot

Gareth Bale nuk do të jetë në skuadër për ndeshjen ndaj Osasuna, këtë mbrëmje pasi trajneri Zinedine Zidane vendosi ta lërë pushim.


Uesllsiani luajti në dy ndeshjet e fundit minuta të plota, atë ndaj PSG dhe atë ndaj Sevilla, duke e mbyllur ndeshjen në “Sanchez Pizjuan” me dhimbje barku.


Për këtë, ai është lënë pushim, që të rikuperojë energjitë e shpenzuara. Teksa jashtë liste mbeten sërish Brahim Diaz dhe Mariano. Shtoi këtu listën e të dëmtuarve: Isco, Marcelo, Modric dhe Mendy.


1
Etiketa: , , , ,

Pas