Aktualitet

Dortmund shet Jadon Sancho për 100 mln euro te Manchester United


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:24 - 23/07/21 |
mapo.al

Borussia Dortmund ka arritur marrëveshjen me Manchester United për shitjen e mesfushorit Jadon Sancho te “Djajtë e Kuq” për 73 milionë paund (100 mln euro).


21-vjeçari i rritur në akademinë e Manchester City do të jetë sezonin tjetër te rivalët e përjetshëm të tyre, duke veshur fanellën e kuqe.


Sancho është prezantuar sot me ekipin e Gunnar Solskjaer ku ka firmosur deri në vitin 2026, me opsion edhe një sezon tjetër, 2027 nëse paraqitjet e tij do të jenë optimale.“Shansi për t’u bashkuar me Manchester United është një ëndërr e realizuar dhe thjesht nuk mund të pres të luaj në Premier League. Kjo është një skuadër e re dhe emocionuese“, tha ish-lojtari i Borussia Dortmund.

Sancho prezantohet te United

Dortmund njofton shitjen e Sancho

I riu kohët e fundit ka kaluar një periudhë aspak të lehtë pas humbjes së penalltisë në finalen me Italinë në Euro 2020.

Lexo edhe :  Haaland merr për dore Dortmund, Sherifi surprizon Shaktarin

Edhe pse luajti pak minuta, atij iu besua penalltia e 4-t në finalen në “Wembley’’ të cilën e humbi dhe më pas u përball me fyerjet, talljet dhe racizmin e tifozëve anglezë.

Gjithsesi ai ka vendosur të lërë Gjermaninë për t’u rikthyer në Angli me Manchester United i cili kërkon të rikthehet në vitet e lavdishme.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas