Aktualitet

Dortmundi mbyll dyert për Haaland: Nuk lëviz nga këtu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:22 - 12/04/21 |
mapo.al

Shumë zhurmë, pothuajse çdo ditë gazetat më të mëdha të Europës shkruajnë për të ardhmen e Erling Haaland i cili shihet sa te Real Madrid, sa te Barça, PSG apo Man. City.


Këto janë klubet që të paktën kanë para për të shpenzuar në verë por Dortmundi e shikon tërësisht ndryshe situatën dhe ua ka mbyllur derën të gjithë pretendentëve.


Është Drejtori Sportiv, Michael Zorc që në një intervistë për ARD ka mbyllur çdo opsion për shitjen e bomberit norvegjez.“Ne kemi bërë një plan për sezonin e ri dhe ky plan përfshin Haaland në skuadër ndaj sulmuesi nuk do të largohet pasi ka kontratë të gjatë me klubin”.Deklarata e Zorc për momentin merret si një JO por klubi së fundmi publikoi bilancin e klubit ku deficit ka arritur në 80 mln Euro dhe ndoshta një sacrifice në merkato mund të bëhet edhe pse ka të tjerë që mund të shiten dhe jo lojtari 20-vjeçar.

Lexo edhe :  Haaland merr për dore Dortmund, Sherifi surprizon Shaktarin


Jo më shumë se një javë më parë, i ati i Haaland dhe agjenti i famshëm Raiola paten takime me përfaqësues të Barcelonës dhe Real Madrid për të diskutuar për një transferim dhe vetëm një ofertë më shumë se 150 mln Euro mund të bëjë Dortmundin të tundohet këtë verë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas