Aktualitet

“Drejt falimentit”- Helidon Bushati: PD ka një plan për rimëkëmbjen e bizneseve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:00 - 27/03/21 |
mapo.al

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike për qarkun e Shkodrëns, Helidon Bushati ka vijuar takimet me bizneset në kryeqendrën e veriut, të cilët shprehen se po përballen me krizën ekonomike.


Papunësia është problem i ndjeshëm në qytetin e Shkodrës, duke bërë që qytetarët të humbasin shpresën për të jetuar në këtë qytet.


Taksat e larta dhe konkurenca e pa ndershme janë një nga polematikat kryesore, të cilat qytetarët shprehën tek drejtuesi politik Bushati.Gjatë këtij takimi qytetarët evidentuan faktin se ndihen të harruar, por edhe të pa mbështetur nga qeveria prej 8 vitesh….
Biznesmenët shprehen se janë në prag të falimentimit. Fuqia blerëse ka rënë në mënyrë drastike, ndërsa taksat për biznesit janë rritur edhe më shumë.Helidon Bushati, shpalosi programin e PD që në bazë ka taksa të ulta. Bushati tha se biznesi i vogël do të ketë vetëm 1 taksë, 0.5 përqind te xhiros.

1


Etiketa: , , , ,

Pas