Kryesore

Drejtori i fushatës së PD, Alfred Rrushaj: Rama të kopjojë shpejt dhe siç duhet planin me 5 pika


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:56 - 03/10/20 |
mapo.al

Drejtori i fushatës së PD, Alfred Rrushaj, thotë se kryeministri Edi Rama është një politikan pa ide dhe se nuk ka asnjë plan dhe as vullnet për të ndihmuar realisht biznesin e vogël.


Sipas tij, çdo ditë e keqqeverisjes së tij është një ditë vuajtje për mbi 100 mijë familje që mbahen me dyqanet e vogla dhe tregtinë.


 Rrushaj nënvizon se Rama deri dje tallej me programin e PD për lehtësimin e biznesit të vogël nga taksat dhe taksidarët dhe në që t’i ulte taksat, i rriti çdo vit.E ndërsa PD ka propozuar një plan 5 pikësh për t’ju përgjigjur emergjencës, Rrushaj “këshillon” Ramën që këtë herë të kopjojë shpejt dhe siç duhet planin me 5 pika.Lexo edhe :  Angela Merkel nesër në Tiranë, rrugët që do të bllokohen

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas