Aktualitet

Dritan Leli e shkarkoi, drejtori i Ujësjellësit Vlorë nuk liron zyrën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 20/09/21 |
mapo.al

Drejtori i Ujësjellësit të Vlorës nuk liron zyrën


Katër ditë më parë kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli e shkarkoi nga detyra drejtorin e UKV-së, Shkëlqim Leskaj, por ky i fundit nuk ka pranuar që të dorëzojë zyrën.


Përballë kësaj situate, është kërkuar ndërhyrja e policisë së Vlorës, e cila ka shoqëruar ditën e sotme disa persona për sqarimin e situatës së krijuar.Për të sqaruar konfliktin e krijuar, policia u ka marrë deklarime, kryebashkiakut Dritan Leli, nënkryetarit dhe drejtorit të shkarkuar.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas