Aktualitet

Dua Lipa ve tullën e parë, këngëtarja financon ndërtimin e kopshtit në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:40 - 23/07/21 |
mapo.al

Dua Lipa, me anë të fondacionit “Sunny Hill”, ka dhënë kontributin e saj për ndërtimin e një kopshti në Tiranë, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.


Dua është në Tiranë së bashku me familjen e saj dhe të dashurin, ndërsa ishin të pranishëm në ambientet e kopshtit të shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.


Në videon e postuar nga Veliaj në Facebook, Dua Lipa shfaqet edhe si një muratore, ndërsa mbjell edhe një pemë në ambientet e kopshtit.<
>
Dua Lipa kopshti3 Dua Lipa kopshti2 Dua Lipa kopshti1 Dua Lipa kopshti Dua Lipa kopshti15 Dua Lipa kopshti14 Dua Lipa kopshti7 Dua Lipa kopshti6 Dua Lipa kopshti5 Dua Lipa kopshti4 Dua Lipa kopshti13 Dua Lipa kopshti12 Dua Lipa kopshti11 Dua Lipa kopshti10 Dua Lipa kopshti9 Dua Lipa kopshti8

“Faleminderit Dua Lipa, që po na jep një dorë me Kopshtin 42, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili shumë shpejt do të mirëpresë 300 fëmijë në zemër të Tiranës.Lexo edhe :  Angela Merkel nesër në Tiranë, rrugët që do të bllokohen

Mirënjohje për Kujtimin dhe Arbenin nga Shqipëria, dy dizajnuesit e talentuar të bluzës, me shitjet e së cilës u mblodh fondi për mobilimin e kopshtit, që do të mbajë emrin e fondacionit të Duas, “Sunny Hill”.Faleminderit edhe Dukagjin dhe Anesa Lipa, jeni dy prindër shembullorë me zemër të madhe!”, shkruan Veliaj në Facebook.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas