Aktualitet

‘Dua më shumë verë’/ Fotografia e të moshuarës që u bë virale në SHBA dhe Kanada


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:27 - 11/04/20 |
mapo.al

Pandemia Covid-19 duket se nuk ka arritur dot të mundë shpirtin luftarak dhe humorin e një 82-vjeçareje në Kanada.


E bija, Kelly, ka shpërndarë në Facebook një foto ku shihet Annette Muller pas një dritareje me një shishe bosh vere, teksa mban në njërën anë një karton në të cilin shkruhet: Kam nevojë për më shumë verë!


“Kalova nga shtëpia e sime më, për të parë nëse kishte nevojë për diçka”-shkruan krahas postimit Kelly Muller, e cila jeton shumë pranë Annette-s. “Kur e pyeta se çfarë vere dëshironte, të kuqe apo të bardhë, m’u përgjigj se pak rëndësi kishte, duke shtuar se të gjitha shijohen në të njëjtën mënyrë”-shprehet më tej ajoFotografia nuk vonoi shumë të bëhej virale dhe të shihej në disa nga mediat prestigjioze amerikane dhe kanadeze. Ashtu sikurse nuk vonoi që Annette të merrte verën e kërkuar.

Lexo edhe :  Apeli/ Mjekët që po luftojnë kundër COVID: S'kemi marrë bonusin e premtuar

82-vjeçarja është mamaja e pesë fëmijëve të tjerë, gjyshja e 13 nipërve dhe mbesave, si dhe stërgjyshe për të katërtën herë.

Risjellim në vëmendje se në Kanada deri më tani numri i rasteve të prekurve nga koronavirusi ka shkuar në 22,148 dhe i të vdekurve në 569.

1


Etiketa: , ,

Pas