Aktualitet

“Duhet drejtësi e plotë për vrasjen” – Salianji: Vetëm dorëheqja e ministrit nuk mjafton


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 09/12/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Demoratike, Ervin Salianji ka reaguar lidhur me protestën që po zhvillohet te kryeministria për vrasjen e 25-vjeçarit nga efektivi i policisë.

Salianji shkruan se duhet drejtesi e plotë për vrasjen dhe se vetëm dorëheqja e ministrit të nuk mjafton.


Statusi i Salianjit:
Vetëm dorëheqja e ministrit nuk mjafton, duhet drejtësi e plotë për vrasjen dhe për krimin e rëndë shtetëror të tentativës për manipulimin e ngjarjes! Qeveri antipopull që tentoi të fajësojë viktimën!


Duhet drejtësi!


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas